Звернення до адміністріції президента України і комісії Єрмака-Мак Фола щодо потенційного порушення санкцій російським судном «Штандарт».

Short URL: https://bit.ly/shtandart-porushennya-sanktsiyi

В рамках справи російського судна «Shtandart» в порту міста Ля Рошель, міська рада м. Львів просить адміністрацію предидента України, експертну групу Єрмака-Мак Фола та Європейську комісію перевірити в усіх портах Європейського союзу, дотримання 5-го пакету європейських санкціій щодо Росії, пов‘язаних з вчиненням воєнних злочинів і злочинів проти людства. Тут буде предсталений лист-звернення Сергія Кіраля, заступника мера, до згаданих вище інстанції.

Від: Міська рада м. Львів Виконавчий комітет 79006, 1 площа ринок, Львів
Тел.: (032) 297 57 15

До: Андрій Єрмак Керівник адміністрації Президента України

Шановний Андрій Борисович!

Користуючись нагодою дозвольте висловити Вам свою шану та повагу та звернутись із наступним.

08.04.2022. Європейська Рада погодила 5 пакет обмежувальних заходів проти Росії, зокрема заборонено вхід суден під російським прапором до портів країн-членів ЄС. В свою чергу, створено з ініціативи Президента України Володимира Зеленського групи українських і міжнародних експертів, які аналізують реальний вплив застосованих проти Росії санкційних обмежень, презентують План дій щодо посилення санкцій проти Російської Федерації.

Вас, як керівника Офісу Президента України, а також директора Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), екс-радника Президента США з питань національної безпеки, Посла Майкла Макфола було призначено співголовами цієї експертної групи. Громадськості було представлено План дій щодо санкцій. Зокрема, цей документ містить рекомендації для міжнародної демократичної спільноти стосовно комплексу подальших економічних заходів, спрямованих на примус російського керівництва до якнайшвидшого припинення війни в Україні та максимальне збільшення ціни агресії для Росії (https://president.gov.ua/news/mizhnarodna-ekspertna-grupa-yermaka-makfola-prezentuye-napra-74425).

До мене, як до заступника міського голови Львова надходить інформація від активістів та громадських діячів, представників української діаспори за кордоном та громадян інших держав, які об’єднались задля підтримки України про те, що окремі країни-члени ЄС, портові міста цих країн, можливо, надають згоду на перебування у своїх портах морських суден під російським прапором в обхід санкційного режиму. До прикладу, в порту міста Ла-Рошель (Французька Республіка) пришвартувався російський фрегат «Штандарт», перебуваючи там на постійній основі, не зважаючи на протесні акції та звернення представників груп підтримки України у Республіці Франції до керівництва цієї держави (деталі за цим посиланням: https://bernardgrua.net/2022/06/13/sprava-rosiyskoho-korablya-shtandart-la-rosheli/)

Екіпажем корабля проводяться туристичні екскурсії та розповсюджується пропаганда з перекручуванням історичних фактів, спотворенням інформації про хід російсько-української війни. Вважаю що перебуванння цього корабля на французькій території є проявом застосування росією тзв. «м’якої сили», що стосується «прийнятного», але оманливого ніби-то заходу культури, а насправді, пропагує російські наративи про “нє всьо так адназначна” та “ми вєлікая нация, часть єврапєйской сістєми бєзопасності” в умовах смертельно-загарбницького вторгнення в Україну, що супроводжується воєнними злочинами і злочинами проти людства на українській території.

Враховуючи вище сказане прошу Вас відреагувати на ці сигнали, доручити МЗС через дипломатичні представництва України за кордоном ініціювати перевірку цього та інших фактів можливого порушення санкційного режиму ЄС, враховуючи національні інтереси України та відповідно до прийнятих міжнародних правових актів.

З повагою,
Слава Україні!

Сергiй КІРАЛЬВідповідь Міністерства закордонних справ України

На №11-вих-40699 від 24 жовтня 2022, 
№ 41/1-01/54 від 28.10.2022 

Заступнику міського Голови Львова
С.І.Кіралю  

Щодо порушень російськими суднами 
санкційного режиму Європейського Союзу 

Шановний Сергію Івановичу! 

У зв’язку із Вашим зверненням до Офісу Президента України повідомляємо таке. 

Відповідно до чинного європейського законодавства, відповідальність за виконання санкцій ЄС несуть компетентні органи держав-членів Євросоюзу. 
У випадку імплементації заборони доступу до портів ЄС суден під російським прапором, держави-члени керуються положеннями ст.3 консолідованої версії Регламенту Ради ЄС 833/2014 від 31.07.14 р. (останнє оновлення від 06.10.22 р.), відповідно до якої: 
– після 16 квітня 2022 року забороняється надавати доступ до портів і після 29 липня 2022 року – до шлюзів на території ЄС будь якому судну, зареєстрованому під прапором росії; 
– ця заборона також застосовується після 8 квітня 2023 року до будь-якого судна, сертифікованого російським морським реєстром судноплавства, а також до суден, які змінили свій російський прапор або реєстрацію після 24 лютого 2022 року. 
Виключення застосовуються національними компетентними органами відповідних держав-членів у таких випадках: – судно потребує допомоги в пошуках притулку, екстреного заходу в порт з міркувань безпеки на морі або для порятунку життя на морі; 
  – купівля, імпорт або транспортування до ЄС природного газу та нафти, включаючи продукти переробки нафти, титану, алюмінію, міді, нікелю, паладію та залізної руди, а також певних хімічних та залізних продуктів (якщо це не заборонено статтями 3m або 3n цього Регламенту); 
– придбання, імпорт або транспортування фармацевтичних, медичних, сільськогосподарських та харчових продуктів, у тому числі пшениці та добрив, імпорт, закупівлю та транспортування яких дозволено цим Регламентом; 
– гуманітарні цілі; 
– транспортування ядерного палива та інших вантажів, суворо необхідних для функціонування цивільного ядерного потенціалу. Отже, користуючись будь-яким із цих пунктів, компетентні органи Франції могли дозволити отримати доступ до свого порту судна, згаданого у Вашому зверненні. 
Слід також відзначити, що українська дипломатія наразі активно працює у напрямку отримання юридичної оцінки Єврокомісії щодо низки випадків завезення вугілля суднами під прапорами різних держав до портів держав-членів Євросоюзу, адже відповідно до Регламенту 2022/576 від 08.04.22 р., вугільне ембарго набрало чинності 10.08.22 року. 
Просимо врахувати. 

З повагою 

Т.в.о. Директора Департаменту 
економічної дипломатії Аліна ШИШКІНА


Інші статті про «штандартський скандал» українською та англійською мовами

Publicité

Publié par Bernard Grua

Graduated from Paris "Institut d'Etudes Politiques", financial auditor, photographer, founder and spokesperson of the worldwide movement which opposed to the delivery of Mitral invasion vessels to Putin's Russia, contributor to French and foreign media for culture, heritage and geopolitics.

4 commentaires sur « Звернення до адміністріції президента України і комісії Єрмака-Мак Фола щодо потенційного порушення санкцій російським судном «Штандарт». »

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :