Найкращі побажання доброго моря та сприятливого вітру чайці “Пресвята Покрова ” у 2022 році

Оскільки «українська галера» розпочинає нову главу своєї понад десятилітньої одіссеї, буде важливим згадати, звідки вона прийшла, що пройшла і пережила перш ніж висловити бажання, що продовжується підтримуватися інтересом, а також щедрим капіталом симпатії, який вона змогла мобілізувати. Таким чином, вона [чайка] зможе відновити нову силу наприкінці другого етапу роботи, який завершить своє відродження, майстерно розпочате у Понт-Авені.

У серпні 2015 року, перебуваючи в Понт-Авені з Олесею Бігус, я дізнався про сумну долю чайки «Пресвята Покрова». Вона виявилася майже в уламках, у невіданні далекої країни, що побачила її народження, коли цій останній довелося зіткнутися з війною, розпочатою сусідом, настільки ж настирливим, як і жорстоким.

Збереження

Згодом я зміг оцінити зусилля, які волонтери міста художників та його околиць вели з впертістю, самопожертвою та розсудливістю, щоб уникнути зникнення спадщини, яка вже увійшла в легенди.

Лоран Лесіур і Тарас Бенях | Монік Лесіур приймає козаків | Моріс Ле Рест, президент “Ля Бель Анжель”

Я мав нагоду спостерігати, як ці бретонці з Південного Фіністера допомагали “сотні Тараса” під час важкого першого етапу роботи і як вони проявляли постійну пильність протягом місяців, навіть років та відсутності екіпажу.

Буксирування човном Дж. М. Тангі для виходу з води та для робіт | Лоран щодня перевіряє швартування та роботу насосів (в безперебійній роботі з серпня 2017 року по вересень 2021 року) | Накриття на чайку | Чайка в снігу | Зняття двигуна «чайка».

lВізит Його Ексцеленції пана Олега Шамшура, Посла України, став нагодою визнати цінність цієї підтримки. Фактично, без громади жителів Понт-Авену, яка оточувала Лорана Лесіура, чайку спіткала би доля чудового «Івлії», знесеного в 1994 році в Ла-Рошелі.

Почесна грамота, вручена Посольством України Лорану Лесіуру як свідчення його допомоги та підтримки
Почесна грамота, вручена Посольством України Лорану Лесіуру як свідчення його допомоги та підтримки

19 серпня (2017) козацька чайка « Пресвята Покрова » взяла участь у морському святі La Belle Angèle у м. Понт-Авен у Бретані.

Захід відвідав Посол України у Франції Олег Шамшур, який подякував екіпажу вітрильника, особисто капітану Тарасу Беняху, за внесок, який вони роблять у справу розбудови українсько-французьких дружніх відносин та популяризації козацьких традицій, поширення позитивного іміджу України у Франції.

Посол також висловив вдячність Мерії міста Понт-Авен, його мешканцям за гостинний прийом української команди.

Реставрація корабля стала можливою завдяки дружній підтримці французьких шанувальників вітрильного мореплавства, які створили для цього асоціацію « Presvyata Pokrova » (голова – Laurent Lesiourd).

Допомогу козакам надала й асоціація La Belle Angèle (голова – Maurice Le Reste), організатор морського свята в Понт-Авені, окрасою якого цього року стала участь чайки « Пресвята Покрова ».

Написання нового розділу

Сьогодні «Пресвята Покрова» знаходиться в Шатолені. Для того, щоб козацький корабель міг відновити вихід у море, необхідний другий етап роботи для підводної частини, яка ще не відновлена. Сподіваюся, цей комплекс заходів найближчим часом можна буде завершити. Я усвідомлюю виклики, особливо фінансові, які пов’язані з цим. Я розумію гарячкову втечу, ентузіазм, навіть завзяття учасників  нового місцевого осередку, який я, до того ж, виклав у тексті за вересень 2021 року. Ця динаміка викликає мою повагу і побажання успіху. Однак я думаю, що нам слід бути обережними, щоб не судити про те, що було досягнуто за 10 років, проти благих намірів, які ще не зіткнулися з часом опірною реальністю. Недавній приклад Камарет, на жаль, нагадує нам про це. У будь-якому випадку, навіть якщо, як я сподіваюся, бурхливі ідеї, представлені в цей момент, вдасться втілити в життя, навряд чи буде сенс порівнювати, навіть недооцінювати через непорозуміння внесок тих, хто раніше віддав більше свого часу, не чекаючи нічого взамін.

Друзі з Понт-Авена, які прийшли попрощатися з чайкою, вересень 2021 року
Друзі з Понт-Авена, які прийшли попрощатися з чайкою, вересень 2021 року

Законність і доля, викована «Пресвятою Покровою», виходять за межі нас. Ми тут просто перехожі. Однак, нещодавно я чув такі висловлювання, як: «Проблема Понт-Авена…» або «У чому я звинувачую Понт-Авен..». Ці речення, які, звісно, не сказані українцями, мене хвилюють. Вони фрагментують, а не зближують. Проект такого масштабу, тривалості та цінності, як українська Козацька Чайка, може продовжуватися лише в альтруїзмі, повазі, визнанні та об’єднанні всієї доброї волі минулого, теперішнього чи майбутнього. Словом, у братерстві.

Bloavezh mat!
Напередодні цього нового 2022 року, ми бажаємо прихильності, доброго моря та сприятливого вітру чайці «Пресвята Покрова», а також успіху в її місії представлення великої європейської країни, кольори якої вона гордо носить.
Хай живе українська Одіссея!

Бернар Груа, м. Нант, Бертань, 1 січня 2022 року

Переклад з французької, Олеся Бігус, Івано-Франківськ, Україна

Додатки

Огляд преси

Українсько-бретонська дружба, якою розмахував Віктор

Lettre de Laurent Lesiourd et Maurice Le Reste adressée à son excellence, Monsieur Oleh Shamshur, à l’occasion de la fin de ses fonctions d’ambassadeur en France.

Autres articles sur la tchaika « Presviata Pokrova »
Інші статті про чайку « Пресвята Покрова »

Meilleurs vœux 2022 de bonne mer et bon vent à la tchaïka Presviata Pokrova

La destinée que s’est construite Presviata Pokrova nous transcende. Nous n’en sommes que des passeurs. Un projet de l’ampleur, de la durée et de la valeur de celui de la tchaïka cosaque ukrainienne ne peut se poursuivre que dans l’altruisme, le respect, la reconnaissance et la fédération des bonnes volontés passées, présentes ou à venir. En un mot, dans la fraternité.

Lire plus
Козацька чайка «Пресвята Покрова», побудована у 1992 році у Львові, підкорила усі моря та водні шляхи Європи під своїм лазурно-золотавим стягом. А згодом, десять років тому, знайшла гостинний порт у невеличкому бретонському містечку Понт-Авен. Після шкоди, завданої численними роками, було проведено значні реставраційні роботи за допомогою безкорисливій підтримці, прихильності та знанням місцевих мешканців. Перед тим, як козацький човен знову зможе повернутися до своєї дипломатичної місії серед морських просторів, лишається ще замінити зовнішні борти під ватерлінією. Цей проект не зміг втілитися в життя, як було заплановано, у м. Камаре. І в решті решт, українська галера, як її інколи називають, зможе розпочати будівельні роботи завдяки дружній підтримці.

Хто ти, Човне ? Що шукаєш ? Звідки і куди пливеш ?

« Фініс-Террае » козацької чайки: р.Авен, о-ви Ґленан, мис Пенмарк, затока Одьєрн, Ра де Сен, Море Іруаз, Брестська Затока, р.Ольн
Козацька чайка «Пресвята Покрова», побудована у 1992 році у Львові, підкорила усі моря та водні шляхи Європи під своїм лазурно-золотавим стягом. А згодом, десять років тому, знайшла гостинний порт у невеличкому бретонському містечку Понт-Авен…

Lire plus
La tchaïka cosaque, Presvyata Pokrova, construite en 1992, à Lviv, a porté le pavillon aux couleurs azur et or sur toutes les mers et voies navigables d'Europe. Puis, il y a dix ans, elle a trouvé un port d'attache accueillant à Pont-Aven, petite cité maritime bretonne. Le poids de l'âge faisant son œuvre, d'importants travaux de restauration y ont été menés avec l'appui désintéressé et bienveillant de compétences locales. Avant que le navire cosaque puisse reprendre son rôle d'ambassadeur hauturier, il reste à remplacer la paroi extérieure de la coque sous la ligne de flottaison. Le projet n'a pas pu se matérialiser à Camaret ainsi qu'il était prévu. C'est finalement à Châteaulin que la galère ukrainienne, comme on l'appelle parfois, va entrer en chantier grâce à d'amicaux soutiens.

Une tchaïka cosaque totalement à l’Ouest

La tchaïka cosaque, Presvyata Pokrova, construite en 1992, à Lviv, a porté le pavillon aux couleurs azur et or sur toutes les mers et voies navigables d’Europe. Puis, il y a dix ans, elle a trouvé un port d’attache accueillant à Pont-Aven, petite cité maritime bretonne. Le poids de l’âge faisant son œuvre, d’importants travaux de restauration y ont été menés avec l’appui désintéressé et bienveillant de compétences locales…

Lire plus
Завдяки своїм знанням французької мови, а також історії та культури Франції, Його Екселенція, Пан Олег Шамшур, - це особистість, що зуміла завоювати повагу, як влади, так і впливових людей та громадян Франції. З листопада 2014 року цей посол представляв Україну у Франції. Україну слухали і чули. Його від'їзд буде втратою для його країни, але також і для Франції, що отримала велику користь від розуміння ним механізмів, які керують країною Володимира Путіна, оскільки вони є потенційно дестабілізуючими для всієї Європи.

Назустріч тиші великого голосу України у Франції

Завдяки своїм знанням французької мови, а також історії та культури Франції, Його Екселенція, Пан Олег Шамшур, – це особистість, що зуміла завоювати повагу, як влади, так і впливових людей та громадян Франції. З листопада 2014 року цей посол представляв Україну у Франції. Україну слухали і чули…

Lire plus
Son Excellence, Monsieur Oleh Shamshur, par sa connaissance de la langue, de l'histoire et de la culture française, par ses compétences et par ses qualités relationnelles est une personnalité qui a su se faire respecter autant qu'estimer par les autorités, les personnes d'influence et les citoyens français. Cet ambassadeur a porté depuis novembre 2014, la parole de l'Ukraine en France. Elle y a été écoutée et entendue.

Parole de l’Ukraine en France, une page se tourne

Son Excellence, Monsieur Oleh Shamshur, par sa connaissance de la langue, de l’histoire et de la culture française, par ses compétences et par ses qualités relationnelles est une personnalité qui a su se faire respecter autant qu’estimer par les autorités, les personnes d’influence et les citoyens français. Cet ambassadeur a porté…

Lire plus
Taras Beniakh s'intéresse aux autres. Quand il parle, il s'agit généralement de l'Ukraine, de création artistique, de la tchaïka (appelée la "galère ukrainienne, à Pont-Aven), de son équipe, re-devenue équipage, ou de nombreux lieux et connaissances, qui lui sont chers. Cet homme, grand par l'esprit et petit par la taille, court toujours et partout. Il ne prend pas le temps de donner de détails sur lui-même. Communiquant chaleureux et extraverti mais personnalité discrète, peut-être ne le juge-t-il pas nécessaire? Pourtant, aujourd'hui, cet "étonnant voyageur" a accepté de répondre aux questions que nous sommes nombreux à nous poser.

Qui est Taras Beniakh, l’Otaman de la tchaïka cosaque « Presvyata Pokrova »? Interview.

Taras Beniakh s’intéresse aux autres. Quand il parle, il s’agit généralement de l’Ukraine, de création artistique, de la tchaïka (appelée la « galère ukrainienne, à Pont-Aven), de son équipe, re-devenue équipage, ou de nombreux lieux et connaissances, qui lui sont chers. Cet homme, grand par l’esprit et petit par la taille, court toujours et partout…

Lire plus

Tchaïka, travaux nécessaires et contraintes rencontrées avant une remise à l’eau

Selon Taras Beniakh, 70 % des travaux de reconstruction ont été réalisés entre la mi-juin 2016 et la fin juillet 2016. Les 30 % de la dernière partie devraient être réalisés en mars 2017 si l’équipe peut obtenir les visas obligatoires auprès de l’Ambassade de France à Kiev, qui n’est guère pressée, voire réticente, de le faire, malgré le tweet encourageant posté le 4 août 2016. Il faut ajouter…

Lire plus
En cet été 2016, à Palette-Aven, l'Otaman, c'est Taras. Il est épaulé par le savoir-faire de Myron Humenetskyy et par une équipe de jeunes volontaires ukrainiens. Au cours d'un rare instant de repos qu'ils s'autorisent, en face d'une tasse de café, à tour de rôle, Myron et Taras racontent ce qu'ont été et ce que continuent à représenter, pour eux, les expéditions de Presviata Pokrova. Leurs navigations le long de nos côtes et leur attrait pour notre langue ont fait qu'ils s'expriment parfaitement en français. Leurs discours sont si voisins que les paroles de l'un peuvent être attribuées à l'autre.

Quelques confidences de la tchaïka Presvyata Pokrova

En cet été 2016, à Palette-Aven, l’Otaman, c’est Taras. Il est épaulé par le savoir-faire de Myron Humenetskyy et par une équipe de jeunes volontaires ukrainiens. Au cours d’un rare instant de repos qu’ils s’autorisent, en face d’une tasse de café, à tour de rôle, Myron et Taras racontent ce qu’ont été et ce que continuent à représenter, pour eux, les expéditions de Presviata Pokrova. Leurs navigations le long de nos côtes…

Lire plus
On dispose de peu d'éléments d'informations sur les tchaïkas, navires des Cosaques zaporogues du XVème au XVIIème siècle. Il est assez intéressant d'observer que nous devons ces renseignements à un ingénieur français,   Guillaume Le Vasseur de Beauplan, qui fut au service du roi de Pologne entre 1630 et 1647. Dans sa " Description d’Ukranie, qui sont plusieurs provinces du Royaume de Pologne".Contenues depuis les confins de la Moscovie, jusques aux limites de la Transilvanie." Il en fait une présentation fort précieuse. "Quand ils (les Cosaques) ont dessein d'aller en mer... ils s'acheminent à leur Sczabenisza Worskowa (quartier général dans la Sitch, leur forteresse située sur une île en aval des chutes du Dnipro) qui est leur rendez-vous.

Quand un Français du XVIIe siècle nous parle de la tchaïka cosaque

On dispose de peu d’éléments d’informations sur les tchaïkas, navires des Cosaques zaporogues du XVème au XVIIème siècle. Il est assez intéressant d’observer que nous devons ces renseignements à un ingénieur français, Guillaume Le Vasseur de Beauplan, qui fut au service du roi de Pologne entre 1630 et 1647. Dans sa » Description d’Ukranie, qui sont plusieurs provinces du Royaume de Pologne »…

Lire plus

Tchaïka, la diplomatie fraternelle des Cosaques en Bretagne

L’Ukraine est aujourd’hui victime d’un conflit oublié. Les épreuves qu’elle traverse se noient dans les infortunes qui frappent certaines parties du monde et les aléas de la vie quotidienne, auxquels chacun est confronté. C’est pourquoi l’Ukraine doit se faire connaître. Pour y arriver, elle a besoin d’espoirs, de victoires pacifiques et d’amis. Gagner les cœurs et le respect, c’est bien ce qu’ont réussi à faire, dans une petite ville bretonne…

Lire plus

Publié par Bernard Grua

Graduated from Paris "Institut d'Etudes Politiques", financial auditor, photographer, founder and spokesperson of the worldwide movement which opposed to the delivery of Mitral invasion vessels to Putin's Russia, contributor to French and foreign media for culture, heritage and geopolitics.

Un avis sur « Найкращі побажання доброго моря та сприятливого вітру чайці “Пресвята Покрова ” у 2022 році »

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :