Назустріч тиші великого голосу України у Франції

Завдяки своїм знанням французької мови, а також історії та культури Франції, Його Екселенція, Пан Олег Шамшур, - це особистість, що зуміла завоювати повагу, як влади, так і впливових людей та громадян Франції. З листопада 2014 року цей посол представляв Україну у Франції. Україну слухали і чули. Його від'їзд буде втратою для його країни, але також і для Франції, що отримала велику користь від розуміння ним механізмів, які керують країною Володимира Путіна, оскільки вони є потенційно дестабілізуючими для всієї Європи.
Завдяки своїм знанням французької мови, а також історії та культури Франції, Його Екселенція, Пан Олег Шамшур, – це особистість, що зуміла завоювати повагу, як влади, так і впливових людей та громадян Франції. З листопада 2014 року цей посол представляв Україну у Франції. Україну слухали і чули.
Його Екселенція, Пан Олег Шамшур. Фото, сайт Посольства України
Його Екселенція, Пан Олег Шамшур. Фото, сайт Посольства України

Його від’їзд буде втратою для його країни, але також і для Франції, що отримала велику користь від розуміння ним механізмів, які керують країною Володимира Путіна, оскільки вони є потенційно дестабілізуючими для всієї Європи.

Виклики, що очікують послідовника Пана Шамшура – ті, із якими він зіткнувся із талантом. Посада посла в Парижі не має нічого спільного із гламуром, виногородою, чи безтурботністю, яку могло б дарувати місто вогнів. Україні потрібен франкомовний дипломат високого рівня, оскільки мережі впливу Москви залишаються старими, потужними, багатогранними та непрозорими. Окрім того, важливо співпрацювати з українською діаспорою, яка несе в собі відголос країни походження, надто часто багатостраждальної. Вона залишається недовірливою, але чутливість її жива.

Пан Олег Шамшур, 10 травня 2015, святкування дня Анни Ярославни у Сенлісі, Фото-Посольство України
Пан Олег Шамшур, 10 травня 2015, святкування дня Анни Ярославни у Сенлісі, Фото-Посольство України

Але ми також не повинні відштовхувати французів, які хочуть, щоб земля, яка побачила народження однієї із їхнії суверенів, Анни Ярославни, повернула собі гідне місце на п’єдисталі націй. Таким чином, не слід розчаровувати очікування правозахисників, які проводять агітацію за мир і право народів на самовизначення. Здійснюючи це, потрібно, звичайно, довести себе гідним жертви переміщених осіб, заручників, загиблих героїв час Майданської революції та російської війни на Донбасі.

Цю місію ідеально виконав Пан Посол Олег Шамшур. Він залишає нам міцну основу та потужну моральну спадщину. Згадуємо Понт-Авен, невеличке селище на Фіністері, що береже спогади про його візит , коли відреставрована козацька чайка отримала друге життя. Ніхто із нас не забуде того задоволення, яке він отримав від спілкування із цим чудовим дипломатом. Ми бажаємо йому успіхів у своїх нових обов’язках.

Нант, Бретань, Франція, 12 червня 2020

Бернар Груа, співзасновник та екс речник « Ні «Містралям» для Путіна! » (« No Mistrals for Putin »)

Переклад з французької, Олеся Бігус, Івано-Франківськ, Україна

Стаття Романа Сушенка про Укрінформ

Українською мовою: Завдяки послу Шамшуру Україну слухали і чули – французький експерт
Російською: Благодаря послу Шамшуру Украину слушали и слышали – французский эксперт
Музей Понт-Авена - Посол України у Франції Олег Шамшур разом із Лоран Лесьорд та колективом українських художників, що відреставрували чайку «Пресвіата Покрова». Фото Телеграм, 18 серпня 2017 року
Музей Понт-Авена – Посол України у Франції Олег Шамшур разом із Лоран Лесьорд та колективом українських художників, що відреставрували чайку «Пресвіата Покрова». Фото « Le Télégramme », 18 серпня 2017 року
У Twitter українською
У Twitter французькою мовою

Publié par Bernard Grua

Graduated from Paris "Institut d'Etudes Politiques", financial auditor, photographer, founder and spokesperson of the worldwide movement which opposed to the delivery of Mitral invasion vessels to Putin's Russia, contributor to French and foreign media for culture, heritage and geopolitics.

2 commentaires sur « Назустріч тиші великого голосу України у Франції »

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l’aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :