Як і чому українки Дар’я Московець і Ніна Спаська зрадили своїх співвітчизників, вступивши до відділу пропаганди російського корабля « Штандарт »?

La Semaine du Golfe du Morbihan Двоє українських біженцівпотрапили під пропаганду російського корабля "Штандарт"

Фотографія обкладинки: Матьє Патьє / Ouest-France

Дар’я Московець і Ніна Спаська – дві українські біженки, які живуть у місті Ванн. Вони проявили зарозумілість і наївність. Але вони також показали, що перебувають під впливом політичного мікросвіту міста Ванн, коди якого вони не розуміють. Ці дві жінки поставили себе на службу токсичному наративу Владіміра Мартуса, капітана-власника російського судна « Штандарт », що порушує європейські санкції. Лист до постраждалих жінок та преси можна знайти тут. Текст також був переданий основним асоціаціям, які реально допомагають Україні, об’єднаним в колектив « No Shtandart In Europe ». Це можливість ще раз переконатися, що в цій війні є жертва і кат. Захист російських інтересів та індивідуалістична гра неминуче призводить до заперечення або навіть зради України та європейських принципів, а також до маргіналізації.
No shtandart In Europe logo

Привіт,

Я відповідаю на лист пана Жан-Клода Оржеваля, який викладено нижче. Я розумію його законний гнів. Але не варто приймати ці місцеві палінодії занадто близько до серця, адже його лист нічого не змінить. Ouest-France Vannes сприяє участі « Штандарту » в “Семен дю Гольф дю Морбіан” (Тиждень Морбіанської затоки), який є його партнером. Франсуа-Режі Гутен і журналістика знаходяться далеко. Професійне сумління редакцій Ouest-France і Presse Océan в Нанті або Сен-Назері, з якими я мав задоволення обмінюватися думками з приводу іншої російської справи, справи « Містралів », здається мені, належить до іншого століття, або навіть іншого світу. Якби не виступ трьох осіб, згаданих паном Оржевалем, немає сумнівів, що були б знайдені інші аргументи проти тих, хто закликає до застосування 5-ї частини санкцій, запроваджених після російських злочинів у Буті. Хіба Мелані Беконьє з тієї ж редакції Vannes не паплюжить #NoShtandartInEurope, звинувачуючи нас у наклепницьких висловлюваннях, навіть не обґрунтовуючи їх? Але незважаючи на це, ми можемо подякувати Ouest-France Vannes за те, що вони скрупульозно задокументували шахрайство зі « Штандартом » у Морбіхані. Це майбутні докази для застосування рішення ЄС від 28 листопада 2022 року.

Я не маю жодного уявлення про мотиви Ніни Спаської. Можу лише зауважити, що вона зацікавилася справою « Штандарту », коли дізналася, що нею переймається Олексій Гончаренко. Гончаренко, депутат Верховної Ради, обраний від одеситів, член постійної парламентської делегації України в Раді Європи та віце-голова Комітету ПАРЄ з питань міграції, біженців та переміщених осіб, зіграв важливу роль у викритті механізму інструменталізації української гуманітарної допомоги в Ла-Рошелі на користь проросійської мережі « Штандарт » ще в червні 2022 року. У будь-якому випадку, екскурсія пані Спаської по « Штандарту » дала можливість Владимиру Мартусу вкотре підтвердити свою вигадку, заявивши, що він забезпечував післяпродажне обслуговування війни своїх російських співвітчизників в Україні. Він стверджує, що « подарував » запорізькому госпіталю гроші… не з власної кишені. Це відповідає тому, що я передбачав ще 30 квітня 2023 року. Все інше, що говорить цей балакун, збігається з цим. Але ми не збираємося переписувати статтю Ізабель Жегузо, як ми це робили для інших її колег. Тим більше, що байку вже багато разів спростовано і все доступно в Інтернеті.

Semaine du Golfe
Daria Moskovets
Дар’я Московець, протест 18 березня 2023 року проти участі « Штандарту » в « Семен дю Гольф дю Морбіан »

Дар’я Московець взяла участь у нашій демонстрації у Ванні в суботу 18 березня 2023 року разом зі своїм маленьким сином Ярославом, подругою Оленою та матір’ю Олени. Перебуваючи в ізоляції, вона сказала, що була рада взяти участь у справжній демонстрації та познайомитися з іншими українськими жінками. Решту дня вона провела, відвідуючи « Ванн » разом з делегацією з Нанта. У тому ж місті, в порту, на мітингу « Дім Європи » в суботу 22 квітня 2023 року, вона виступила з презентацією, яка показала, що вона досить добре розуміє справу « Штандарту ». Вона закликала підписати петицію з проханням до президента регіональної ради Бретані та префекта регіону Бретань забезпечити дотримання заборони на присутність « Штандарту » в наших портах. Демонстрація у четвер 18 травня 2023 року була організована на його вимогу. Порт-Блан був обраний за пропозицією Франсуа-Ксав’є Каменен. Однак, якщо слова пані Московець, про які повідомляє Ouest-France, правдиві, вони, мабуть, були продиктовані їй з міркувань, яких ми не знаємо. Фактом залишається те, що ця молода жінка, якою б дезорієнтованою і маніпульованою вона не була, залишається відповідальною. Вона несе особливу відповідальність перед своїми співвітчизниками, яких вона стверджувала або була змушена стверджувати, що представляє на борту « Штандарту » 18 травня 2023 року.

Дар’я Московець, її син Ярослав, подруга Олена та Бернар Груа закликають підписати петицію проти присутності російського корабля « Штандарт » у Бретані 22 квітня 2023 року у Ванні.

Що стосується Франсуа-Ксав’є Каменен, який був присутній на нашій демонстрації 18 березня 2023 року, то я втратив лік годинах, проведених з ним у телефонних розмовах, поясненнях, які я йому надав, і автентичних документах, які я йому надіслав. Він знає про подвійність мережі впливу « Штандарту ». Фактом залишається те, що він нарешті став на захист російського судна і продиктував свою промову Дар’ї Московець, яка, в свою чергу, тричі намагалася нав’язати її нам. На мою думку, цей розворот походить від того, що ми заперечували твердження мера Давида Робо. Він стверджував у міській раді, що « Штандарт » належить німецькій асоціації (Le Télégramme 12 квітня 2023 року), тоді як це радше механізм виставлення рахунків, призначений для того, щоб вкотре обійти санкції і, можливо, обдурити громадську думку.

Semaine du Golfe du Morbihan
Франсуа-Ксав'є Каменен "Maison de l'Europe Morbihan"
Франсуа-Ксав’є Каменен, президент « Maison de l’Europe Morbihan » – Вікторія Ніколенко – Бернар Груа – перед офісом « « Семен дю Гольф дю Морбіан » » – демонстрація « No Shtandart » Ванн 18 березня 2023 року – Кредит Жан-Клод Оржеваль
Логотип "Дому Європи"
Логотип « Дому Європи »

Як президент « Дому Європи » Франсуа-Ксав’є Каменен мав би серйозно ставитися до інституцій та рішень Європейського Союзу. Тим більше, що сам пан Каменен отримав підтвердження того, що Міністерство закордонних справ, відповідальне за загальну координацію санкцій, дійсно вважає, що « Штандарт » підпадає під дію статті 3ea Європейського регламенту № 833/2014.

Тим не менш, пан Каменен тепер вважає, що захід, прийнятий одноголосно всіма 27 країнами-членами ЄС, можна проігнорувати. Щоб не створювати небезпідставного враження капітуляції у відкритій країні, він просить лише надіслати на « Штандарт » бретонський прапор. Важко зрозуміти, в чому він звинувачує наш « Gwenn Ha Du » (прапор Бретані), щоб вважати розумним втягнути його в цю аферу і в цю колаборацію. Краще б він запропонував підняти європейський прапор під російським прапором на кораблі-послові Путіна. Це було б гарним підсумком його внеску в цю справу. І це було б цілком доречно, враховуючи, що злочинець з Москви є главою держави, яка є визнаним спонсором тероризму, має ордер на арешт від Міжнародного кримінального суду і не приховує свого бажання зруйнувати Європейський Союз.

Мені здається, що цим питанням має зайнятися посольство України у Франції.

Щиро ваші,

Бернард Груа, представник #NoShandartInEurope

Прочитайте також цю реакцію.

Michel Balique, Logo No Shtandart In europe
No Shtandart In europe

Петиція про застосування санкцій проти російського судна « Штандарт » у Бретані

Pétition Shtandart

Будь ласка, прочитайте, підпишіть та поширюйте петицію: https://www.mesopinions.com/petition/espace-europeen/navire-russe-shtandart-bretagne/205160


Лист від Жан-Клода Оржеваля

De: Orgeval Jean Claude
à: fccamenen@gmail.com, 28masya08@gmail.com, ninaspasskaya21@gmail.com
cc: bernard Grua, isabelle.jegouzo@ouest-france.fr, redaction.vannes@ouest-france.fr
Date: 21 mai 2023 11:48
Objet: Shtandart

Bonjour Mr Camenen, Daria, Nina,

Mon temps est précieux. Comme le temps de chacun j’imagine. Alors je ne vais pas trop abuser du vôtre, et, le mien, avec préférence je le consacrerai à mes animaux.
A la lecture de Ouest-France Vannes hier matin, les bras m’en sont tombés. Outre les mensonges éhontés et habituels de Martus (qui oublie de préciser, en passant, qu’il a des sœurs sur Donetsk, dont une est ouvertement pro-russe…), quelle ne fut pas ma surprise, ma colère et mon dégoût de prendre connaissance de la mascarade «organisée» sur le Shtandart! Vous avez pourri, en quelques instants médiatisés, orientés et instrumentalisés, le travail effectué par le collectif NoShtandartInEurope depuis plus d’un an, et particulièrement, l’investissement exceptionnel de mon ami Bernard Grua qui aura passé des jours et des nuits de labeur pour fournir des enquêtes de qualité, abouties et argumentées afin de démonter la fable du yacht privé russe. Ces enquêtes sont d’une limpidité éclatante. Ces dossiers vous sont accessibles. A vous lire, je doute aujourd’hui, fortement, que vous en ayez pris connaissance comme il l’aurait fallu. Cela demande quelques efforts en effet.

Lors de votre ubuesque expédition, vous donnez à Martus une formidable exposition. Une de plus. Ce type n’a vraiment plus rien à faire, les idiots utiles viennent à lui. Vous savez? le Martus qui souffre autant que les ukrainiens… Ce même Martus qui déclare … «Oui, nous détruisons…mais pas d’inquiétude, les russes seront là pour vous aider à reconstruire». «Il n’encourage pas la guerre». …ouf!!! Il ne l’a jamais condamnée. Il n’a jamais eu une parole pour le peuple ukrainien. En attendant, laissez nous faire, détruisons, tuons, violons, déportons…. Mais n’oublions pas l’essentiel: il faut dialoguer !!!…..et courir derrière le pognon. Quelle compromission ! Quelle tribune vous lui offrez!
Et ceci au nom de la communauté ukrainienne du Morbihan? Après les bras tombés, je commence à m’étrangler…

J’ai croisé à maintes reprises des réfugiées ukrainiennes sur Lorient…qui ne vous connaissent absolument pas. De quel droit parlez-vous ainsi pour autrui? Mon épouse est ukrainienne, certes du Finistère, son père est mort en mars 2022, déplacé au gré des avancées russes, décédé faute de soins, son frère a été blessé au front en août dernier mais est reparti au combat depuis avec de la ferraille dans le ventre, sa fille vit sur Kyiv sous les drones et missiles…. Mon épouse peste après vous sans relâche depuis hier. En Ukrainien!! Mes chastes oreilles la remercient.

En cet instant, Mesdames les deux réfugiées ukrainiennes, me viennent à l’esprit les images de vos braves soldats ukrainiens qui, dès les premières heures de l’invasion en février 2022, ont fait le sacrifice ultime de leur vie pour arrêter le monstre, défendre leur Nation et, à fortiori, l’idéal Européen. En cet instant, je pense aux victimes de Boutcha, Marioupol, Izioum…  Je pense à Madame Lilia, de Boutcha justement, qui a chaudement communiqué à notre collectif ses plus chaleureux remerciements car elle savait que certains, au loin, pensaient à eux et allaient dans le même sens… En cet instant, je pense également à la société civile ukrainienne qui aura, d’un même élan, fait corps derrière son État et montrer une solidarité, une résistance hors du commun. Quelle noblesse!  Quel panache! Vous n’en êtes assurément pas la meilleure part.

Et pour Mr Camenen, j’ai des difficultés à saisir le concept de «démarche constructive» quand on connaît la personnalité très douteuse du capitaine et quand on s’attache à la loi. Dura lex sed lex. Pas de navire russe dans les eaux européennes. C’est une fraude.  «La maison de l’Europe» compromet l’Europe. Et si sa seule vertu est la tâche incommensurable d’afficher le drapeau breton à côté du drapeau russe…. j’ai perdu les bras, j’ai failli m’étrangler, mes oreilles chauffent…mais là, sur ce coup du drapeau breton, je n’ai pu m’empêcher de rire. Merci enfin. Je ne saurai trop vous conseiller d’effacer ce nom pompeux et factice de «Maison de L’Europe» en « Maison du Soviet Suprême» ou «Maison des Rillettes dégoulinantes» (Comme en Morbihan, vous auriez de larges appuis en Sarthe). Bien, mes animaux s’impatientent…. Et je n’ai guère envie de vous donner plus d’importance. Vous n’en valez pas la peine.

Vive la Solidarité!
Слава Українї.
Jean-Claude Orgeval


Зрада і саботаж на « Ouest-France »

Publicité

Publié par Bernard Grua

Graduated from Paris "Institut d'Etudes Politiques", financial auditor, photographer, founder and spokesperson of the worldwide movement which opposed to the delivery of Mitral invasion vessels to Putin's Russia, contributor to French and foreign media for culture, heritage and geopolitics.

Un avis sur « Як і чому українки Дар’я Московець і Ніна Спаська зрадили своїх співвітчизників, вступивши до відділу пропаганди російського корабля « Штандарт »? »

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :