« Лармада Руан 2023 », для української громади бачити свій національний прапор на російському судні « Штандарт » є нестерпною наругою.

« Лармада Руан 2023 », для української громади бачити свій національний прапор на російському судні « Штандарт » є нестерпною наругою

Фото на обкладинці: 1. Владімір Мартусь та Жан-Поль Рів’єр підписують контракт на Канарських островах, фото Армада 2013 – 2. Українські прапори майорять у Харкові 19 жовтня 2022 року на могилах солдатів, загиблих в боях після початку російського вторгнення, фото Карл Курт, Getty Images

10 грудня 2007 року Рама Яде заявила: « Полковник Каддафі має зрозуміти, що наша країна не є постілкою, об яку керівник іншої країни, терориста чи ні, може витирати кров своїх злочинів зі своїх ніг ». Сьогодні морський фестиваль « Лармада Руан 2023 » хоче витерти кров російських злочинів українським прапором, який вони розраховують зробити маркетинговим ходом для російського судна « Штандарт ».

Переклад Вікторії Ніколенко

В Руані (Нормандія) ще одне зловживання росіянами українським прапором може стати казус беллі.

« Ми будемо вимагати в нього (у Штандарта) підняти український прапор. » Організатори нинішнього фестивалю Армада, який пройде в Руані (департамент Приморська Сена) з 8 по 18 червня 2023 року залишають в силі запрошення російського судна « Штандарт », за умови що він підніме прапор України.

За повідомленням Жосе Ю від 10 січня 2023 року на 76актю


Організатори вдають, що вони роблять з цієї стратагеми щось на кшталт моральної запоруки. Насправді така демонстративна акція має на меті підживлювати ілюзію « російсько-українського » корабля, завоювати прихильність преси, а головне – привабити відвідувачів, яких в протилежному випадку відштовхнув би російський прапор, який уособлює жахливі масові злочини, скоєні в Україні. Така постановка зовсім не є примусом для Владіміра Мартуся, капітана-власника російського судна « Штандарт ». Він має в цьому свій інтерес, як видно з хвалебних та наївних відгуків численних медіа. Окрім випадків, коли це було спеціально заборонено місцевою владою, він несамовито вдається до цього в усіх портах, в які він незаконно заходить.

Жан-Поль Рів’єр, президент асоціації, є « успішним підприємцем » та посідає 250-те місце в рейтингу найбагатших людей Франції. Він « розраховує керувати Лармада 2023 « приблизно як підприємством » (76актю за 16.01.23, Fr). Її реклама в кольорах України є оманливою та відчувається українською стороною як особливо цинічна. Менше з тим, тема є більш двозначною, аніж це здається на перший погляд. Стратагема була погоджена заздалегідь між Владіміром Мартусем та Мішелем Баліком, його представником-лоббістом, як цей останній заявив 22 березня 2022 року в листі адресованому різним органам влади, а також організаторам морських заходів.

« Владімір Мартусь вирішив підняти кілька прапорів, одним з яких є український прапор. »…

« Є можливість прийняти « Штандарт », завдяки виваженій позиції та відповідній медійній комунікації »

Прийняти « Штандарт », Мішель Балік, 22 березня 2022 року (Fr)
Vladimir Martus, capitaine du Shtandart, hisse la drapeau ukrainien.

Але першій слід цієї справи можна встановити за 15 днів до листа Баліка. Він з’явився за три місяці до прибуття Штандарта до Ла-Рошелі 8 червня 2022 року. З ним можна ознайомитися в заяві від 8 березня 2022 року Патріса Берн’є, начальника порту Ла-Рошелі, людини близької до Баліка та Мартуся, співкерівника, разом з Людовіком Паччарелла, проросійської асоціації (чи то того, що від неї лишилося) « Едон Юкрен 17 » (« Aidons Ukraine 17 »). Він заявив: « якщо він (« Штандарт ») заявить про свою нейтральну позицію, без прапора або з двома прапорами (прим. ред.: російський ТА український прапор), не буде жодної причини не приймати його » (Франс 3, 8 березня 2022 року, Fr). Дев’ять місяців потому Жан-Поль Рів’єр починає спочатку той самий ганебний сценарій.

Ця « відповідна медійна комунікація », як каже Балік, обурює та глибоко ранить українську громаду, а також французів, які її підтримують. Те, що на один рівень поставили прапор ката та жертви, відчувається як особлива жорстокість. На окупованих українських територіях, які знаходяться під російським триколором, людей піддають тортурам, вбивають і тримають в заручниках з 2014 року за один лише факт зберігання українського прапора. Зі свого боку, 15 червня 2022 року (Fr) Балік, як і пізніше Сеголен Руаяль, говоритиме про « теорії про воєнні злочини ».

Navire Shtandart, ukrainiens emprisonnés pourle drapeau ukrainien
Закатовані, кинуті за ґрати або вбиті за український прапор і за те, що підтримали Україну в окупованому Донбасі (Харківська правозахисна група, 21.08.2020, Галя Койнаш)
Navire Shtandart, écusson de la 1ère armée russe
Нарукавний знак 1-ї Російської національної армії яка  воювала в лавах Вермахту до травня 1945 року.

Як казав журналіст Жосе Ю в 76актю, російський прапор, затверджений в 1993 році, відповідає шести рокам правління Єльцина та 22 рокам влади Путіна. Таким чином, він на 78% представляє Владіміра Путіна, послом якого є Мартусь, завдяки його подвійному дискурсу та його подвійній грі, як ми це покажемо далі (Fr). Можна також нагадати, що цей самий прапор – триколор з горизонтальними смугами – був також знаменом 1-ї Російської національної армії, яка воювала в лавах Вермахту до травня 1945 року.

Хай там як, з українським прапором чи без нього, російський прапор є символом країни яку 25 листопада 2022 року члени ЄС одностайно визнали « спонсором тероризму ». Як житель Руана, міста мученицької смерті Жанни д’Арк, може допускати, щоб цей символ майорів над його містом з міззенної антени або з кормової щогли « Штандарта »? « Лармада Руан 2023 » з тим же успіхом могла б запросити арабський парусник (доу, або дау) під прапором « Ісламської держави » (ДАІШ) і повісити також на ньому прапор міста Париж, щоб « вшанувати » загиблих в Батаклані. Був би ще один « корабель миру ».

У Франції та в Іспанії українці вже висловили свій протест щодо використання їхнього прапора мережею « Штандарта ». Див.: « Камаре, неправдиві свідчення, газета « Ліберасьон », Артур Газзарен, матрос « Штандарта » (Fr). Перший флешмоб українців в Ла-Рошелі 12 червня 2022 року вимагав, щоб російський корабель не піднімав українського прапора. В кінці червня 2022 року Ла-Рошель таки заборонила « Штандарту » піднімати російський та український прапори. В порту Дуарнене 14 червня 2022 року російський прапор знову було заборонено. У Віго, в Іспанії 23 червня 2022 року Цивільна гвардія прийшла з перевіркою на « Штандарт » на підставі того, що він підняв український прапор. В Камаре 15 серпня 2022 після чотиригодинної облоги групою, що на 90% складалася з українських жінок, Мартусь був змушений спустити український прапор на вимогу організаторів та в присутності жандармерії.

Чи буде « Лармада Руан 2023 » достатньо свідомою, аби не доводити до межі терпіння українців, яке вже й так достатньо випробуване? Чи вони скажуть, як Мішель Балік 15 червня 2022 (Fr): « Проблемою в Ла-Рошелі є не те, що той корабель – російський, проблемою є українці. » Ті самі українці, з національного прапора яких він зробив маркетинговий аргумент для російського судна « Штандарт » та для морських подій – клієнтів його послуг.

Якщо за нового президента Жана-Поля Рів’єра « Лармада Руан 2023 » продовжуватиме свої хитрощі, вдаючись до маніпуляцій на смертях українців, то це буде доказом того, що вона більше не гідна звання « Лармада Свободи », яке їй надав її засновник Патрік Ерр. Організаторам цієї « маскировки » вже не буде пробачення, як немає пробачення Александру Макогонову, прессекретарю російського посольства в Парижі, співцю путінського режиму та його « спеціальної операції » на французькому телебаченні.

Читайте також реакцію Вікторії Ніколенко, українки з Дніпра, яка живе в Нанті: « До уваги організаторів « Лармада Руан 2023 »

Труни 27 українських військовослужбовців загиблих у боях з росіянами, вкриті українськими прапорами під час похорону 3 червня (Войцех Гжедзінський для Вашингтон Пост)

Лист українських жінок до пані Олени Зеленської та пані Бріжит Макрон стосовно виконання європейських санкцій проти російських суден, зокрема проти фрегата “Штандарт”

Українки, які зараз проживають у Франції, підпишіть, будь ласка, лист Вікторії та Асі до пані Олени Зеленської та пані Бріжит Макрон з вимогою остаточно закрити французькі порти для « Штандарта », відповідно до європейського законодавства

« Лист українських жінок до пані Олени Зеленської та пані Бріжит Макрон стосовно виконання європейських санкцій проти російських суден, зокрема проти фрегата “Штандарт” »

Publicité

Publié par Bernard Grua

Graduated from Paris "Institut d'Etudes Politiques", financial auditor, photographer, founder and spokesperson of the worldwide movement which opposed to the delivery of Mitral invasion vessels to Putin's Russia, contributor to French and foreign media for culture, heritage and geopolitics.

2 commentaires sur « « Лармада Руан 2023 », для української громади бачити свій національний прапор на російському судні « Штандарт » є нестерпною наругою. »

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :