Une tchaïka cosaque totalement à l’Ouest

La tchaïka cosaque, Presvyata Pokrova, construite en 1992, à Lviv, a porté le pavillon aux couleurs azur et or sur toutes les mers et voies navigables d'Europe. Puis, il y a dix ans, elle a trouvé un port d'attache accueillant à Pont-Aven, petite cité maritime bretonne. Le poids de l'âge faisant son œuvre, d'importants travaux de restauration y ont été menés avec l'appui désintéressé et bienveillant de compétences locales. Avant que le navire cosaque puisse reprendre son rôle d'ambassadeur hauturier, il reste à remplacer la paroi extérieure de la coque sous la ligne de flottaison. Le projet n'a pas pu se matérialiser à Camaret ainsi qu'il était prévu. C'est finalement à Châteaulin que la galère ukrainienne, comme on l'appelle parfois, va entrer en chantier grâce à d'amicaux soutiens.

Подорож до моря Іруаз з Камаре, неділя, 5 вересня 2021 року

(текст та фотографії Мар’яни Гевак)

Tchaika Presvyata Pokrova, galère ukrainienne, Iroise, Photo Mariana Gevak
У дитячому та підлітковому віці я, поміж іншим, зачитувалася книгами про походи козаків. Їхня сміливість та харизма зачаровували, а пригоди розбурхували уяву. Та навіть у найсміливіших фантазіях мені не мріялося колись поплавати на козацькій чайці! І тим не менше така нагода мені трапилася.

Завдяки подрузі Inna Vlasyuk ,яка познайомила нас з Beniakh Taras ми змогли відчути хвилю того вільного морського вітру, що напинає вітрило “Пресвятої Покрови”.

Чайка, як розповідають моряки, була збудована 1992 року під Львовом. Вона є точною копією бойового вітрильного козацького човна XV століття. Закладка киля козацької чайки відбулася у 1991 році на свято Покрови, звідки й відповідна назва. Майстрували чайку на основі давніх описів та креслень, що збереглися в архівах після будови козацького флоту на Дунаї при штурмі турецької фортеці Ізмаїл.

Tchaika Presvyata Pokrova, galère ukrainienne, Iroise, Taras, Photo Mariana Gevak

Чайка «Пресвята Покрова» не лише історична та культурна цінність, а дієвий інструмент у містку налагодження міжнародних контактів. Ми вчора спостерігали живу зацікавленість французів, які не соромилися підходити та розпитувати. Чайка це щось таке унікальне, що вже ніяк не приписати жодній іншій культурі, особливо тій, з якою нас дуже часто плутають. « Пресвята Покрова » здійснила близько 15-ти морських походів, брала участь у різноманітних змаганнях та фестивалях, зйомках фільмів і святкуваннях.

На жаль, останніми роками, з різних причин, чайка не отримувала належного догляду. Члени команди змушені були залишити 20-метровий човен на перебування у містечку Понт-Авен у Бретані, де ми його й побачили вперше минулого року. Чайка може гордитися своєю чудовою командою, яка заради неї готова на дива. Ми ж вдячні хлопцям за прекрасну мандрівку бретонськими водами.

Photo Mariana Gevak
Presvyata Pokrova

Скоро човен чекає реставрація. Ми долучитися і запрошуємо вас це зробити. Давайте, збережемо такий прекрасний зразок української історії.Допомогти можна кількома способами. Грошовими переказами, це звісно, найпростіше і під силу кожному.

Для любителів авантюр є нагода попрацювати власними руками, особливо тим, хто живе у Бретані чи неподалік.І одного прекрасного дня, завдяки вам, чайка у всій своїй красі зможе знову підкорювати океанські води і нести високо прапор культурної дипломатії.

Mariana Gevak, Camaret, Bretagne, 6 septembre 2021

Publicité

Publié par Bernard Grua

Graduated from Paris "Institut d'Etudes Politiques", financial auditor, photographer, founder and spokesperson of the worldwide movement which opposed to the delivery of Mitral invasion vessels to Putin's Russia, contributor to French and foreign media for culture, heritage and geopolitics.

7 commentaires sur « Une tchaïka cosaque totalement à l’Ouest »

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :