Українофоб Мішель Балік і підсанкційний російський корабель досі у Франції

Від початку російського вторгнення в Україну французький активіст (агент російського впливу) Мішель Балік використовував очолюване ним товариство «Друзі великих вітрильних кораблів» якінструмент для комерційного просування російського корабля «Штандарт». 

Стаття вперше опублікована на сайті « Russia Vs World », 10 лютого 2023 року. Переклад Світлани Осипенко

У 2022 році в порту Ла-Рошель, перед «Штандартом», пройшло багато демонстрацій проти присутності російських кораблів у Франції.

Більше того, Балік використовує це для поширення паралельної прокремлівської реальності, яка має на меті приховати обхід 5-го пакету санкцій ЄС проти Росії, з особами, які приймають рішення, ЗМІ та думкою, написав Бернард Груа. Французька газета « Libération » проливає світло на дії проросійського лобіста.

Мішель Балік повторює застарілий варіант санкцій.

Michel Balique président de l'association des Amis des Grands Voiliers
Мішель Балік, праворуч

Він докладає всіх зусиль, щоб захистити право російського корабля залишитися у Франції. Однак його версія, яку б похвалив Путін, суперечить деяким фактам :

«Це не російський військовий корабель і не корабель, пов’язаний з російською державою, оскільки він належить некомерційній асоціації. Він також не в руках олігарха, тому має повне право залишатися у французьких портах», – сказав Мішель Балік в інтерв’ю «Libération» 14 січня 2023 року.

Дійсно, 8 квітня 2022 року Рада ЄС прийняла п’ятий пакет санкцій після звірств, вчинених російськими збройними силами в Бучі, в Україні, та інших місцях під російською окупацією. Ці санкції спрямовані безпосередньо проти російських суден, незалежно від форми власності. Згідно зі статтею 3ea вони включені до Європейського Регламенту No 833/2014.

1. Забороняється надавати доступ після 16 квітня 2022 року до портів і після 29 липня 2022 року до шлюзів на території Союзу БУДЬ-ЯКОМУ СУДНУ, ЗАРЕЄСТРОВАНОМУ ПІД ПРАПОРОМ РОСІЇ, за винятком доступу до шлюзів з метою виходу з території Союзу.

1a. Заборона в пункті 1 буде застосовуватися після 8 квітня 2023 року для будь-якого судна, сертифікованого «Російським морським реєстром судноплавства».

Стаття 3ea Регламенту ЄС № 833/2014.

Коли Мішель Балік заявив у «Libération», що « він («Штандарт») має повне право залишатися у французьких портах», він поширював неправдиву інформацію. Санкції стосуються російського судна « Штандарт », зареєстрованого під російським прапором. І він не підпадає під дію можли вих винятків.

Колектив #NoShtandartInEurope, як викривач, повторює ці нормативні елементи вже понад півроку. Отже, Мішель Балік повинен їх визнати. Своєю агітацією та неправдою він ставить організаторів морських подій, партнерів та обраних посадових осіб у фінансову ситуацію ризику, наприклад, скасування в останню хвилину, після внесення застави або повної оплати послуги «Штандарт».

Так було в Бордо. Балік наражає тих самих осіб, які приймають рішення, на кримінальні ризики після того, як 28 листопада 2022 року Рада ЄС одноголосно прийняла рішення додати порушення обмежувальних заходів до переліку кримінальних злочинів ЄС у Договорі про функціонування ЄС.

Хто є власником російського судна «Штандарт»?

Владимир Мартус під виглядом Петра І
Владимир Мартус під виглядом Петра І на борту « Штандарту » в розпал війни Росії проти України – Офіційна сторінка « Штандарту » в соціальній мережі VK, 28 березня 2023 року

Можна лише сказати, що російське судно належить зареєстрованій у Санкт-Петербурзі структурі «Штандарт Проект», начебто некомерційній, що не означає без комерційної діяльності.

Тим не менш, Владимиру Мартусу , капітану, належить 60% акцій цього підприємства в росії. За даними групи #NoShtandartInEurope, «Штандарт» дійсно є приватною яхтою. Право власності вказано нижче.

  • Мартус Владимир В’ячеславович – 60,34%
  • Ахматов Андрій Андрійович – 17,88%
  • Плеханова Лідія Борисівна – 15,64
  • Неуступов Сергій Алфейович – 3,07%.
  • Алексєєв Сергій Георгійович – 3,07%.

Фабріс Лоер, мер Лор’яна, міста у французькому регіоні Бретань, сказав виданню Ouest-France: «Штандарт належить проекту «Штандарт», що базується в Санкт-Петербурзі, ми не знаємо, чи пов’язане це судно з російською державою» і тому «Штандарт» був заборонений у цьому порту.

Усе вищезазначене є таким, що стосується застосування санкцій. З іншого боку, що стосується зв’язків з Російською державою, то принаймні частково ми можемо це довести. Отже, це судно має покинути Францію під санкціями ЄС.

Мішель Балік з березня 2022 року поширював неправдиві звинувачення проти України та проукраїнських протестувальників і дезінформацію відповідно до наративів Кремля від імені асоціації «Друзів великих вітрильних кораблів», яку він очолює.

Його кампанія спрямована на дискредитацію українських або проукраїнських викривачів, які виступають проти незаконного перебування російського судна «Штандарт» у портах Франції.

Це українофобський дискурс, звинувачення якого не мають жодних підстав, окрім прямої спорідненості з російськими культурними елементами, популяризованими Москвою з 2014 року і які «виправдовували» російське вторгнення та його злочини в Україні.

Publicité

Publié par Guest #NoShtandartInEurope

#NoShtandartInEurope is the international committee for the full application of the fifth package of European sanctions and against russian ship "Shtandart" promoting putin's russia in European ports.

2 commentaires sur « Українофоб Мішель Балік і підсанкційний російський корабель досі у Франції »

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :