Лист українських жінок до пані Олени Зеленської та пані Бріжит Макрон стосовно виконання європейських санкцій проти російських суден, зокрема проти фрегата “Штандарт”

УКРАЇНЦІ ПРОТЕСТУЮТЬ ПРОТИ ПРИСУТНОСТІ РОСІЙСЬКОГО ФРЕГАТА "ШТАНДАРТ" У ФРАНЦУЗЬКИХ ПОРТАХ ТА ЙОГО МАНІПУЛЯЦІЙ НА ТЕМІ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ

Коротка URL-адреса – https://bit.ly/lyst-shtandart

Текст спочатку опублікований у блозі Вікторії Ніколенко.

Шановна пані Олена Зеленська, Шановна пані Бріжит Макрон!

Ми, українські жінки які живуть у Франції, маємо честь звернутися до вас. Ми мами, сестри й дочки синів України, тих, хто втратив життя та тих, хто б’ється, аби захистити свої родини, за свою свободу, щоб захистити демократію та цінності, які не сумісні з військовою агресією, диктатурою та корупцією. Ці цінності є близькими до тих, на яких заснована Французька республіка — Свобода, Рівність та Братерство.

Після восьми років та десяти місяців страшної війни кожна з нас втратила хоча б одного члена своєї родини. Ми, українські жінки, ті, хто живуть у Франції вже багато років і ті, хто вимушено приїхали недавно, аби врятувати тих, хто є для нас найдорожчими — наших дітей, всі ми поважаємо цінності Французької республіки й працюємо щодня, аби інтегруватися у французьке суспільство, з великою вдячністю та глибокою повагою до країни, яка нас прихистила.

Ось чому для нас нестерпно бачити російське судно « Штандарт » в Ла-Рошелі та в інших французьких портах. Оскільки його присутність не тільки порушує п’ятий пакет європейських санкцій, ухвалених 8 квітня 2022 року, а також уособлює в собі все те, проти чого українці ведуть боротьбу щодня, протягом вже восьми років та десяти місяців, коли чинять опір військовій агресії російської держави, яка визнана Європейським парламентом державою, що є спонсором тероризму.

Франція ніколи не вела переговори з терористами, тим більше тоді, коли терористи продовжують свої злочини. Російська армія продовжує чинити жахливі воєнні злочини на окупованих територіях. Докази цього є дедалі численнішими, зокрема підтверджені факти тисяч українських дітей, депортованих в Росію та дві катівні для дітей, знайдені після звільнення Херсону Збройними силами України.

Ми підкреслюємо, що « Штандарт » є перед усім послом російської держави, і саме в цій якості він бере участь в різних заходах, зокрема в експедиції Російського географічного товариства в Егейському морі, під патронажем Президента Росії та фінансованою Фондом президентських грантів, з 8 по 23 жовтня 2021 року. Ця експедиція мала на меті серед іншого нагадати про плани експансії Російської імперії в східному Середземномор’ї.

Капітан « Штандарту », Владімір Мартусь, не є опозиціонером путінського режиму, всупереч тому, що він стверджує: він не перебуває в розшуку з боку російської влади, його родина спокійно живе в Санкт-Петербурзі, і він мав нагоду з нею побачитися протягом кількох днів, в період з початку січня по середину лютого 2022 року.

Нарешті, є дуже показовим той факт, що капітан, який називає себе проукраїнським і навіть стверджує, що має українське походження, уникнув зустрічі з українськими протестувальниками — переважно жінками й дітьми, під час акції протесту, яка відбулася в Ла-Рошелі 11 грудня 2022 року. Він вирішив піти з Почесної пристані в Ла-Рошелі та повернувся наступного дня. Він має остаточно залишити порт Ла-Рошелі та інші французькі порти, згідно з п’ятим пакетом санкцій, ухвалених Європейським парламентом.

Наразі всі кроки, які ми робимо з травня 2022 року, не дали жодних результатів: наші листи залишаються без уваги, нам відмовляють у праві на відповідь у пресі, а наша позиція не цікавить національні медіа. Ми у відчаї, і ця ситуація стає нестерпною. Ось чому нам потрібна ваша порада, щоб покласти край цій болючій справі.

Просимо вас прийняти, шановні пані, наші шанобливі вітання.

Перші підписантки:

  • Вікторія Ніколенко, докторка філологічних наук, викладач французької мови як іноземної, підприємниця, Дніпро — Нант
  • Ася Міллет
  • Вікторія Атаманенко (Егорова), Президентка Франко-української асоціації “Тризуб” — Нант
  • Діана Тертишна, Харків — Нант
  • Валентина Дмитрієва, Київ — Ренн
  • Олена Коваленко, Президентка Асоціації Україна-Нормандія
  • Наталія Добрянська, Президентка Асоціації Марсель-Одеса
Publicité

Un avis sur « Лист українських жінок до пані Олени Зеленської та пані Бріжит Макрон стосовно виконання європейських санкцій проти російських суден, зокрема проти фрегата “Штандарт” »

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :