Лист народного депутата Олексія Гончаренка до мера міста Ла-Рошель щодо російського корабля «Штандарт»

Short URL: https://bit.ly/shtandart-oleksiy-gonchrenko-ua

Олексій Гончаренко — депутат Верховної Ради, член постійної парламентської делегації України в Раді Європи. Він написав меру міста Ла-Рошель лист із проханням, щоб російське судно «Штандарт» більше не могло заходити в цей порт, в рамках 5-ї частини європейських санкцій. Він також хотів би висловити свою стурбованість з приводу гуманітарної допомоги українцям з тим часовим прихистком, яку надают члени екіпажу. Йому здається, що ця допомога знаходиться під контролем невеликої групи росіян чи проросійських настроїв.

Пану Жану-Франсуа Фунтену
Міському голові міста Ла Рошель
3 площа Отель де Віль
17086 Ла Рошель
+33 546 515 151
mairie@ville-larochelle.fr

Одеса, 16 червня 2022

Пане міський голово,

Я Олексій Гончаренко, родом з морського міста Одеса, яке було засноване французом, Дюком де Рішельє. Я звертаюсь до вас як депутат Верховної Ради парламенту України, від Одеської області.Моє місто має багато спільного з Ла Рошеллю – містом, міським головою якого ви є. Це не лише ім’я Рішельє. Нас поєднує прекрасна історична спадщина, багате культурне життя та тісний зв’язок з морем. Ми живемо на морі й для моря, завдяки торгівлі, риболовлі чи парусному мореходству – ми добре знаємо про ваші здобутки світового рівня в цій галузі.

Але сьогодні нас розділяє одна суттєва різниця. Ла Рошель – мирне місто.Одеса є однією з головних цілей армії, яка під російським прапором чинить найжахливіші й наймасивніші злочини на європейському континенті з часів Другої світової війни. Для вас море є символом відкритості й свободи. Для нас воно закрите безжальною облогою, звідки направляються ракети загарбників, які разом з авіацією та артилерією умисно цілять в цивільних. Немає жодного сумніву, що якщо орди рашистів наближаться до Одеси, вони готують нам ту саму долю, що й Харкову, Бучі, Ірпеню, Сіверодонецьку, Маріуполю. Як член постійної делегації від Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи я щиро підтримав п’ятий пакет санкцій, який забороняє російським судам заходити та розвантажуватись в портах Європейського союзу. Як і мої співвітчизники народні обранці, я мав довіру до цього слова. Проте я був приголомшений та пригнічений новиною, яка зараз поширюється в нашій країні, зруйнованою війною.Жінки й діти України, які знайшли притулок у вас, повідомляють нам, що російські морський прапор і вимпел війни підняті на щоглі Штандарту й майорять над Ла Рошеллю. Ви можете уявити почуття небезпеки і недовіри, яке може створити таке видовище? Ви розумієте, як це може роз’ятрити рани в душах, що вже страждають від болю, налякані пережитими жахами і постійно відчувають страх за життя їхніх близьких, які залишилися захищати їхню батьківщину? Які альянси, які таємні зв’язки, які мережі можуть існувати в Ла Рошелі, щоб так зневажати європейські санкції? До яких меж сягає вплив російських агентів в департаменті Приморська Шаранта? І це ще не все.

Я дізнався, що асоціація «Допоможем Україні 17» (« Aidons l’Ukraine 17»), яка теоретично має за мету допомагати наших вихідцям, була очищена від більшості українців, якщо не від усіх. В керівництві залишилися лише росіяни та проросійськи налаштовані. Я чув про погрози на адресу тих, кого було виключено з цієї організації. Вчора я дізнався, що якась невідома особа, посилаючись на свою нібито належність до служб розвідки, тероризувала подружжя рестораторів, розпитуючи їх про французького громадянина, про якого вони нічого не знають. Проте цей французький громадянин, бретонець, є досить відомими. Він врятував Францію від ганьби, яка б сталася, якби два наступальні судна Містраль з Сен-Назеру зараз руйнували південну Україну. Їхня мета зрозуміла: залякати активістів, аби асоціація «Допоможем Україні 17», прикриваючись маскою гуманності, була лише лобі на користь інтересів фрегата Штандарт, на службі російської «softpower ».

Мир на кладовищах, запрошення підняти келих на борту і покійний російський гламур мають на меті відвернути увагу від жахів, що кояться на нашій землі. Вони прийдуть до вас, якщо ми не втримаємося. Ми є останнім бастіоном Європи проти абсолютного варварства. В ім’я наших 100 000 співвітчизників, вбитих варварами, в ім’я наших міст-мучеників, в ім’я наших братських могил, в ім’я більше мільйона двохсот тисяч співвітчизників, депортованих в Росію проти їхньої волі, з яких 300 000 дітей, з котрих деякі були там незаконно всиновлені, в ім’я більше ніж 20% нашої території, окупованої та підданій насильницькій русифікації, в ім’я понад 400 історичних пам’яток нашої спадщини знищенних або серйозно пошкоджених, позбавтесь від цієї червоно-коричневої мафії, приберіть російські кольори та примусьте піти того, хто їх носить – Штандарт! Захистіть нас, захистіть себе!

Пане Жан-Франсуа Фунтен, міський голова історичного морського міста мрії, титулований моряк та кораблебудівник з міжнародним ім’ям, дослухайтесь до обранця багатостраждального українського народу.Дослухайтесь до нас! Не слухайте тих, хто говорить від нашого імені. А потім прийміть наше запрошення до Києва. Ми приймемо вас на засіданні Верховної Ради, а потім повеземо вас до Одеси, щоб ви побачили, як ми чинимо спротив оркам.

Прошу прийняти, пане міський голово, мої шанобливі вітання.

Vive la France! Слава Україні!

Олексій Гончаренко, депутат Верховної Ради, член постійної делегації України в Парламентській Асамблеї Ради Європи
114 доба російського вторгнення

Інші важливі статті про корабельний скандал у Ла-Рошелі

Publicité

Publié par Bernard Grua

Graduated from Paris "Institut d'Etudes Politiques", financial auditor, photographer, founder and spokesperson of the worldwide movement which opposed to the delivery of Mitral invasion vessels to Putin's Russia, contributor to French and foreign media for culture, heritage and geopolitics.

9 commentaires sur « Лист народного депутата Олексія Гончаренка до мера міста Ла-Рошель щодо російського корабля «Штандарт» »

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :